ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ У МЕЖАХ ТЕРИТОРІЙ ТА ОБ'ЄКТІВ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.17721/1728-2195/2022/5.124-6Ключові слова:
природно-заповідний фонд України, форми власності на території та об'єкти природно-заповідного фонду, режим територій та об'єктів природно-заповідного фонду, господарська діяльність у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, порядок і межі здійснення господарської діяльності в межах територій та об'єктів природно-заповідного фондуАнотація
За допомогою наукових методів аналізу і синтезу, порівняння, конкретизації та узагальнення досліджено форму власності на території та об'єкти природно-заповідного фонду України, під якою розуміється форма власності на земельну ділянку, яка залежно від цільового призначення є державною, комунальною чи приватною формою власності. Розглянуто порядок, допустимість та межі господарської діяльності, які визначаються законодавством і зокрема режимом територій та об'єктів природно-заповідного фонду. Досліджено, що на територіях чи об'єктах природно-заповідного фонду допускається господарська діяльність, однак лише така, яка не впливатиме негативно на стан цих територій та об'єктів або перешкоджати їх використанню за цільовим призначенням. Встановлено, що за критерієм допустимості здійснення господарської діяльності території та об'єкти природно-заповідного фонду поділяють на такі, де допустима господарська діяльність (деякі зони біосферних заповідників, національних природних парків тощо), а де не допустима господарська діяльність (природні заповідники, заповідна зона біосферних заповідників тощо). Проаналізовано, у яких формах реалізується декларативний принцип здійснення господарської діяльності на територіях і об'єктах природно-заповідного фонду, за яким принципом передбачається обов'язковість отримання дозвільних документів для здійснення тої чи іншої господарської діяльності суб'єктом господарювання. Наведено приклади видів господарської діяльності, яка здійснюється на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду та було запропоновано ряд змін до законодавства.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки

Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Authors who publish with this journal agree to the following terms:
1. Authors retain copyright and grant the journal right of first publication with the work simultaneously licensed under a Creative Commons Attribution License that allows others to share the work with an acknowledgement of the work's authorship and initial publication in this journal.
2. Authors are able to enter into separate, additional contractual arrangements for the non-exclusive distribution of the journal's published version of the work (e.g., post it to an institutional repository or publish it in a book), with an acknowledgement of its initial publication in this journal.
3. Authors are permitted and encouraged to post their work online (e.g., in institutional repositories or on their website) prior to and during the submission process, as it can lead to productive exchanges, as well as earlier and greater citation of published work (See The Effect of Open Access).