ОКРЕМІ ПИТАННЯ ЗДІЙСНЕННЯ ЗАХИСТУ АВТОРСЬКИХ ТА СУМІЖНИХ ПРАВ ОРГАНІЗАЦІЯМИ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ У СУДОВОМУ ПОРЯДКУ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.17721/1728-2195/2022/3.122-9

Ключові слова:

організація колективного управління, авторські права, суміжні права, порушення, захист у судовому порядку

Анотація

З метою виявлення головних проблем реалізації судового захисту майнових прав суб'єктів авторського права та суміжних прав проаналізовано функції організацій колективного управління майновими правами правовласників у сфері авторського права та суміжних прав, які полягають у зверненні таких організацій до суду від імені правовласників за захистом майнових прав правовласників та здійсненні моніторингу правомірності використання об'єктів авторського права і (або) суміжних прав згідно зі сферами управління правами, щодо яких зареєстровано організацію та щодо об'єктів авторського права і (або) суміжних прав, майнові права на які передані їй в управління. Проведено дослідження щодо визначення основних складових елементів, необхідних для успішної реалізації організаціями колективного управління наданої їм функції судового захисту майнових прав правовласників у сфері авторського права та суміжних прав. 

Під час проведення дослідження автором використано низку загальнонаукових та спеціальних методів пізнання, таких як: формально-логічний, порівняльно-правовий та системний.

Визначено основні форми колективного управління в Україні та зроблено акцент на тому, в чому полягає різниця між ними під час здійснення колективного управління в межах таких форм. 

Приділено значну увагу аналізу судової практики у справах за участю організацій колективного управління, які стосуються притягнення до відповідальності користувачів, які здійснювали використання у своїй діяльності об'єктів авторського права та суміжних прав без отримання дозволу правовласників на таке використання та/або без укладення відповідного договору з організацією колективного управління. 

У результаті проведеного дослідження окреслено проблеми реалізації судового захисту майнових прав суб'єктів авторського права та суміжних прав за допомогою організацій колективного управління, висловлено припущення щодо головної причини звернення організацій колективного управління до суду за захистом майнових авторських та суміжних прав та сформовано висновки щодо одного з можливих варіантів розв'язання виявлених проблем.

Завантаження

Опубліковано

14.12.2022

Номер

Розділ

Типи публікацій

Як цитувати

ОКРЕМІ ПИТАННЯ ЗДІЙСНЕННЯ ЗАХИСТУ АВТОРСЬКИХ ТА СУМІЖНИХ ПРАВ ОРГАНІЗАЦІЯМИ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ У СУДОВОМУ ПОРЯДКУ. (2022). Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки, 122(3). https://doi.org/10.17721/1728-2195/2022/3.122-9

Схожі статті

1-10 з 74

Ви також можете розпочати розширений пошук схожих статей для цієї статті.

Статті цього автора (цих авторів), які найбільше читають

1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>