ДЖЕРЕЛА МІЖНАРОДНОГО КОМЕРЦІЙНОГО АРБІТРАЖУ: СУЧАСНІ ТРЕНДИ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ

Автор(и)

Ключові слова:

міжнародний комерційний арбітраж, арбітражна угода, джерела арбітражу, врегулювання спорів, цивільний процес

Анотація

Досліджено різноманітні сучасні підходи до визначення та класифікації джерел міжнародного комерційного арбітражу. Та правова природа міжнародного комерційного арбітражу, яка існує на теперішній час у доктрині арбітражу, має суттєві недоліки і не відображає реалій сьогодення щодо розгляду зовнішньоекономічних спорів. Адже та довіра і ті переваги, які притаманні міжнародному комерційному арбітражу, роблять його настільки привабливим для сторін зовнішньоекономічної діяльності (і не тільки), наскільки це можливо. Така тенденція до "приватизації" розгляду спорів з іноземним елементом є не випадковою через наявність уніфікованих міжнародних нормативно-правових актів, які застосовуються до міжнародного комерційного арбітражу. 

Незважаючи на такі переваги, основним питанням у міжнародному комерційному арбітражі все ж залишається питання про застосовні джерела права. Ключовим принципом, який відрізняє арбітраж від національного судочинства, є "автономія волі" сторін, тому, відповідно, саме сторони визначають, за якими правовими нормами саме і якої країни вони бажають, щоб їх спір був розглянутий. І в цьому разі досить неоднозначними є погляди вчених, які порівнюють доцільність застосування lex fori чи leх arbitri.

За результатами дослідження зроблено висновки щодо можливої класифікації джерел міжнародного комерційного арбітражу і пропонується новий підхід до визначення саме природи джерела арбітражу, вважаючи, що сам арбітраж не може існувати виключно у правовому вакуумі.

Завантаження

Опубліковано

14.12.2022

Номер

Розділ

Типи публікацій

Як цитувати

ДЖЕРЕЛА МІЖНАРОДНОГО КОМЕРЦІЙНОГО АРБІТРАЖУ: СУЧАСНІ ТРЕНДИ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ. (2022). Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки, 122(3). https://legal.bulletin.knu.ua/article/view/315

Схожі статті

1-10 з 22

Ви також можете розпочати розширений пошук схожих статей для цієї статті.

Статті цього автора (цих авторів), які найбільше читають

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>