ВИЩИЙ СУД З ПИТАНЬ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ДІЯЛЬНОСТІ

Автор(и)

Ключові слова:

інтелектуальна власність, захист прав, IP-суд, патентний суд, господарський процес

Анотація

Досліджено особливості захисту прав інтелектуальної власності з огляду на формування в Україні спеціалізованого судового органу з розгляду і вирішення спорів у цій сфері – Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Проаналізовано характерні риси та труднощі судового розгляду та вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності, суперечності чинного законодавстві України, що регулює відносини інтелектуальної діяльності, організаційні питання, проблеми та перспективи діяльності Вищого суду з питань інтелектуальної власності, сформульовано висновки щодо вдосконалення системи правової охорони інтелектуальної власності.

У процесі дослідження особливостей та перспектив діяльності Вищого суду з питань інтелектуальної власності було використано загальнонаукові та спеціальні юридичні методи, зокрема діалектичний, формально-логічний, історичний, нормативно-порівняльний, системно-структурний тощо.

На підставі розгляду особливостей захисту прав інтелектуальної власності в судовому порядку, оцінювання проблеми та окреслення перспектив діяльності спеціалізованого суду з розгляду та вирішенню спорів у сфері інтелектуальної власності – Вищого суду з питань інтелектуальної власності, зроблено висновок, що наразі в Україні сформована необхідна законодавча база, яка забезпечувала би реалізацію та гарантувала дотримання прав на результати інтелектуальної, творчої діяльності. Проте складність розглядів спорів у сфері інтелектуальної власності, їх тривалість, відсутність узагальненої судової практики – ці чинники негативно впливають на рівень правової захищеності суб'єктів інтелектуальної власності. Розв'язання зазначених проблем має забезпечити функціонування Вищого суду з питань інтелектуальної власності, створення та ефективна діяльність якого значно підвищить рівень охорони прав суб'єктів інтелектуальної власності.

Завантаження

Опубліковано

14.12.2022

Номер

Розділ

Типи публікацій

Як цитувати

ВИЩИЙ СУД З ПИТАНЬ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ДІЯЛЬНОСТІ. (2022). Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки, 122(3). https://legal.bulletin.knu.ua/article/view/312

Схожі статті

1-10 з 49

Ви також можете розпочати розширений пошук схожих статей для цієї статті.

Статті цього автора (цих авторів), які найбільше читають

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>