ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИМ ТРУДОВИМ СПОРАМ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.17721/1728-2195/2022/3.122-3

Ключові слова:

індивідуальні трудові спори, трудові конфлікти, запобігання трудовим спорам, комісія з трудових спорах, медіація

Анотація

Механізми вирішення індивідуальних трудових спорів, які існують на цей час в Україні, не можна назвати повністю ефективними. Певною мірою це викликано законодавчими прогалинами в їх регулюванні. Крім того, результат вирішення індивідуального трудового спору не завжди задовольняє інтереси обох сторін трудових правовідносин – працівника та роботодавця. У зв'язку з цим важливе місце в сучасному трудовому праві посідають процедури запобігання трудовим спорам, які здебільшого реалізуються на локальному рівні, крізь призму розгляду роботодавцями звернень працівників, пов'язаних з наявною в робочому середовищі конфліктною ситуацією.

Належний розгляд таких звернень надає можливість працівникам та роботодавцями самостійно врегульовувати індивідуальні конфлікти, що виникають у сфері праці. Запроваджена локальним нормативним актом роботодавця процедура розгляду звернень працівників сприятиме не тільки запобіганню трудовим спорам, але й дозволить прогнозувати та нівелювати їх виникнення у майбутньому. Крім того, існування такої процедури, що спрямована також і на врегулювання конфліктних ситуацій безпосередньо між працівниками, сприятиме посиленню у трудовому колективі відчуття справедливості, злагодженості інтересів та довіри до роботодавця.

Завантаження

Опубліковано

14.12.2022

Номер

Розділ

Типи публікацій

Як цитувати

ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИМ ТРУДОВИМ СПОРАМ. (2022). Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки, 122(3). https://doi.org/10.17721/1728-2195/2022/3.122-3

Схожі статті

1-10 з 59

Ви також можете розпочати розширений пошук схожих статей для цієї статті.